Hobbi-ul Dvs

24.04.2020 12:33:37

Dragi Clienţi, vă informăm cu mare bucurie, că în urma cererii primite din partea clienţilor noştri şi a stării de urgenţă din cauza epidemiei de coronavirus, am implementat o nouă metodă de expediere a coletelor, cea cu plata în avans (plata prin online banking).

25.03.2020 12:20:06

Dragi Clienţi, vă asigurăm, că şi în această situaţie gravă de epidemie, firma S.C. Muzeu Galerie S.R.L. vă stă la dispoziţie în continuare cu mare solicitudine. Aşteptăm şi acceptăm comenzile efectuate de Dumneavoastră, şi facem mari eforturi pentru asigurarea livrării comenzilor la domiciliu, cât mai curând posibil! Desigur – conform apelului guvernului României şi responsabilităţii noastre sociale – contribuim cu mari eforturi pentru minimizarea răspândii virusului şi dacă este posibil, pentru a-l opri. Majoritatea colegilor noştri lucrează la domiciliu, iar cei care sunt la birou, lucrează separat, fără contact personal.

24.02.2020 17:04:02

Comerţul electronic a dat peste cap anumite obiceiuri comerciale, cu un impact similar cu cel al centrelor comerciale. Însă acesta nu a dus numai la schimbarea obiceiurilor consumatorilor, ci în mod simultan şi la o cultură de servire a clientului la un nivel calitativ ridicat. Astfel, merită să facem o mică incursiune în universul numismatic virtual.

22.02.2020 16:35:51

Din cauza lipsei unor cunoştinţe fundamentale sau noţiuni de bază din domeniul numismaticii, începătorii vor învăţa pe propria piele, plătind „taxe de şcolarizare” timp de mai mulţi ani. Adică ori îşi achiziţionează la suprapreţ elementele colecţiei, ori vând anumite piese de rezistenţă sub valoarea adevărată a acestora. Deşi factorul decisiv al valorii este raritatea piesei, mai sunt şi alţi factori critici cu rol determinant în privinţa adevăratei valori ai unei monede din metal.