Produse Meniu

Cod articol: FIN-145-1-1910

Natura nordului cu nuferi pe 5 euro finlandez

Descriere

Flora Finlandei este destul de săracă din cauza climei reci şi a iernii aspre. În ciuda acestui fapt, „Ţara celor o mie de lacuri” se caracterizează printr-o frumuseţe extraordinară. Monedă de 5 euro decorată cu nuferi prezintă frumuseţea sălbatică a naturii.

• Monedele decorate cu nuferi prezintă flora finlandei, iar piesele cu fauna ţării au fost emise cu stemele provinciilor finlandeze.

• Monede bimetalice de 5 euro căutate de colecţionari! Dintre emisiunile din anii precedenţi numai câteva sunt încă disponibile!

• Trimiteţi comanda acum! Ultimele bucăţi, în limita stocului!

Valoare nominală 5 euro
Metal cupru, nichel